تبلیغات
میر حسین یا احمدی کمی با وجدان خود خلوت کنید - متن مناظره احمدی با کروبی
میر حسین یا احمدی کمی با وجدان خود خلوت کنید
یکشنبه 17 خرداد 1388

متن مناظره احمدی با کروبی

یکشنبه 17 خرداد 1388

نوع مطلب :

در این مناظره تلویزیونی آقایان احمدی نژاد و کروبی به نقد برنامه های یکدیگر می پردازند. کروبی: آقای احمدی نژاد دو اشکال اساسی دارد. کروبی در ابتدا به موضوع حاله نور و ماجرای دزدیدن احمدی نژاد اشاره کرد. احمدی نژاد نیز بیشتر وقت خود را صرف تخریب کروبی نمود.

در این مناظره تلویزیونی آقایان احمدی نژاد و کروبی به نقد برنامه های یکدیگر می پردازند. کروبی: آقای احمدی نژاد دو اشکال اساسی دارد. کروبی در ابتدا به موضوع حاله نور و ماجرای دزدیدن احمدی نژاد اشاره کرد. احمدی نژاد نیز بیشتر وقت خود را صرف تخریب کروبی نمود.

چهارمین مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری دهم هم برگزار شد.

به گزارش «فردا» در این مناظره تلویزیونی آقایان احمدی نژاد و کروبی به نقد برنامه های یکدیگر می پردازند.

بنابراین گزارش در مناظره امشب طبق قرعه مهدی کروبی اول صحبت خواهد کرد. مجری برنامه با بیان اینکه مناظره های این چند شب با استقبال روبرو شده است گفت: حداقل مردم در خانه ها در مورد تفاوت ها و اشتراکات نظرات کاندیداها بحث می کنند که خود مبارک است.

سئوال مجری از کروبی اینچنین بود: واژه های عدالت اقتصادی بویژه توزیع هزینه های نفتی در برنامه های شما دیده می شود، تفاوت طرح شما در مقایسه با طرح آقای احمدی نژاد چیست؟

کروبی در پاسخ به مجری ابتدا به فلسفه حضور خود در انتخابات اشاره کرد و گفت: من چون حزب تشکیل دادم، آمده ام برای تغییر. آمده ام برای تغییر سیاست های آقای احمدی نژاد و نحوه مدیریت ایشان ۲ اشکال اساسی دارند.

وی در خصوص انتقادات خود از دولت خود گفت: اوائل به دولت اعتراض نمی کردم با اینکه معترض بود ولی گاهی نقد می کردیم. این اواخر هم مصمم شدیم و هم نقدها زیاد شده است.

کروبی ادامه داد: به عده زیادی از دوستان آقای احمدی نژاد و خودشان اشکالات اصولی دارم. به شخص آقای احمدی نژاد و شیوه اجرایی ایشان اشکال می گیریم. آقای احمدی نژاد دفاع می کند اما داوری با مردم است. صریح و روشن می گویم.

وی افزود: راجع به آقای موسوی هم سئوالاتی دارم که در برنامه مناظره با ایشان مطرح می کنم. اما آقای احمدی نژاد اطلاعاتی میدهند که قاعدتا اطلاعات غلطی است یا اینکه باید بگوییم خلاف می گویند.

کروبی تاکید کرد: اطلاعات غلط موجب گمراهی ایشان شده یا اینکه خودشان بنایشان بر این است. اگر برخورد معقولی در ابتدا از سوی بزرگان صورت می گرفت، اینطور نمیشد

.

این کاندیدای انتخابات ادامه داد: تا ماجرای هاله نور را ندیدم باور نمی کردم. حالا آقای احمدی نژاد ۴ بار رفتند نیویورک ولی من هم رفتم

.

وی گفت از عنوان ماجرای هاله نور تعجب کردم و ناراحت شدم. چشم هم هرچقدر قوی باشد چگونه می شود که هم هاله نور دیدند و هم چشمان تکان نخورده را دیدند و هم سخنرانی کردند

.

کروبی گفت: از حرف آقای جوادی آملی خوشمان آمد. ایشان آقای احمدی نژاد را نصیحت کردند که حتی حیوان و بچه را هم فریب ندهید. باورم نمیشد

.

موضوع دیگر مورداشاره کروبی ماجرای دزدیدن احمدی نژاد در آمریکا بود که وی در اینباره گفت: آمریکا اصلا خبیث اما به هر حال آمریکا محاسبات می کند. من هم یک بار آمریکا رفتم که بیشترین حفاظت را از ما داشتند.

وی افزود: من به شوخی به محافظان همراه می گفتم که اینها هم حفاظت می کنند، شما هم حفاظت می کنید.

وی در پایان وقت خود گفت: می گفتند بدلیل نفوذ آقای احمدی نژاد و عکسهایی که گرفتند، حتی آمریکایی ها از دستور بوش برای شکستن دیوار صوتی ایران سرپیچی کردند.

اما احمدی نژاد برخلاف جلسه قبل وارد این مباحث نشد و در جواب کروبی گفت: حرفهایی که آقای کروبی زدند، اصلا پاسخ ندارد. فکر کردم می خواهند از طرح های بزرگ دولت حرف بزنند. هاله نور که ساختگی است.

وی درباره ماجرای دزدیدن خود توسط آمریکایی ها هم گفت: ایشان نشسته اند به جای آمریکایی ها از آنها دفاع می کنند، بگذاریم آنها دفاع کنند. ایران باید عزتمند و مقتدر و با آبرو باشد. امام اینرا می خواست، رهبری می خواست، مردم می خواهند و اسلام…

احمدی نژاد در ادامه به ارائه آمارهایی از دولت نهم پرداخت.

وی در این باره گفت: نرخ بیکاری در بهار ۸۴ نرخ بالا بود، از ابتدا ۸۴ نرخ بیکاری رو به کاهش است بطور مستمر این در حالی است که در تمام دنیا نرخ بیکاری در حال افزایش است. ضریب جینی برای اولین بار پایین آمد. دولت سهام عدالت داده، حمایت ها بیشتر شده . حقوق بازنشستگان اول ۱۳۹ هزار تومان بود اما الان ۴۹۶ هزار است. یکی از دلایل تورم، بدهی دولت به بانک مرکزی بوده است. تمام دولتها از آن پول برداشته است. ۳۱۸ میلیارد خرج ۶۳ تا ۶۴/۶۴ تا ۶۷ ۵۰۴ میلیارد تومان… تا قبل از دولت ما، ۵ هزار و ۱۰۷ میلیارد توما که ریشه تورم بوده را بدهی داشتیم. ۴ سال اول این دولت، کمترین تورم را داشتیم. ۴ سال آقای خاتمی ۱۷/۳ مال ما ۱۶/۵/آقای موسوی ۱۸ حدودا/الان نرخ تورم زیر ۱۵ درصد است و پایین می اید.

وی خطاب به کروبی گفت: آقای کروبی با نوار و این حرفها که نمیشود کشور را اداره کرد. آقای کروبی شما از طرف آمریکایی ها دفاع می کنید. سخنرانی هایتان علیه آمریکا الان موجود هست.

اما کروبی در جواب به کروبی گفت: آقای احمدی نژاد! بزرگترین مولفه دولت، صداقت است. همه می گویند بدترین گناه دروغ است. این آماری که شما میدهید انگار من از شهرستان آمدم. انگار من از بیابان آمده ام!!

وی خطاب به احمدی نژاد به سوابق خود اشاره کرد و گفت: آن زمان شما بخشدار ماکو بودید. چرا اینقدر می ترسید؟. به ملا گفتند وسط زمین کجاست گفتند همینجا،گفت چطور می گویی؟ گفت: متر کن…

وی ادامه داد: سیما بیاید از مردم بپرسد. بانک مرکزی گفت تورم ۲۵ درصد است، شما با محاسبات جدید کردی ۱۴ درصد. تورم خیالات و وهم حالیش نیست با زندگی مردم است. آقای ضرغامی هم می گویند که نمی شود گوشت کیلوی ۶ هزار تومان را ۴ تومان بگوئیم. همه کارشناسان هرچه آقای احمدی نژاد گفتند برعکس می گویند.

وی ادامه داد: من خط امامی هستم. هنوز هم هستم. خط انحرافی مخالف امام دارند شما را اداره می کنند. شما رئیس جمهورید اما شما چرا از ردصلاحیتی ها دفاع نمی کنید؟

کروبی به برخی مخالفتهای مجلس اصولگرا با احمدی نژاد اشاره کرد و گفت کار به جایی رسید که آقای لاریجانی هم گفتند آمار رئیس جمهور طنز است. ما می خواهیم جمهوریت نظام را حفظ کنیم.

وی خطاب به احمدی نژاد گفت: ۴ سال است می گویید ۱۶ نفر نام فساد مالی در جیب دارید اما اینها کجاست؟ چرا به قوه قضائیه نمیدهند؟ جرم است! شما جنگ روانی راه می اندازید که وضع کشور این است.

کروبی ادامه داد: می گویند ۴۰ میلیارد تومان به آقای محصولی دادید که شما اون وقت می گویید چرا بانک ها وام می دهند. آقای احمدی نژاد اگر اشتباه می کنم ثابت کنید تا من اعلام کن در عموم اشتباه کردم.

وی پیشنهاد داد کمیته تشکیل دهیم که آمار را بررسی کنند. قوه قضائیه می گوید که یک پرونده هم ندادند، فقط جنگ روانی می کنند.

کروبی در ادامه گفت: چرا دیوان محاسبات می گوید ۱ میلیارد دلار گم شده است؟

وی در پایان گفت: در اردبیل هم پرونده دارید.

اما احمدی نزاد در جواب به وی گفت: اگر آقای محصولی یک ریال وام گرفتند از هر بانکی مال آقای کروبی و تیم اش، چه برسد به ۴۰ میلیارد.

وی خطاب به کروبی گفت: اگر آمار رسمی دولت را قبول ندارید، گذشته خودتان را زیر سئوال می برید.

احمدی نژاد به روزنامه اعتمادملی اشاره کرد و گفت: اگر روزنامه شما سندی داشت، رو می کردید.

احمدی نژاد خطاب به کروبی گفت: شما مگر انقلابی نیستید؟ سیاسی نیستید؟ چرا از جزایری ۳۰۰ میلیون و ۲۰۰ میلیون پول گرفتید؟ شما هنوز انتخابات را زیر سئوال می برید. انتخاباتی که بارها از آن تایید شده اید!

احمدی نژاد در ادامه پیشنهادی داد و گفت: نامزدها و اعضای اصلی ستادهایشان اموالشان را اعلام کنند. اگر یک مورد من پیغامی به قوه قضائیه دادم، فردا اعلام کنند.

وی افزود: اعتبارات دولت، دو بخش مصرف و سرمایه گذاری است. دولت قبل، ۲۹/۴ درصد رشد هزینه داشت و ما ۱۶/۸/رصد هزینه های عمرانی قبل ۲۹/۹ و ما ۳۹/۹ است. ما پول را بیشتر بردیم در سرمایه گذاری و نه مصرف. مردم می بینند، نگید قبول نیست. مردم خودشان به ما تائیدیه میدهند.

احمدی نزاد افزود: تصمیم گیریهای ما بر خلاف حرف های آقای کروبی علمی و شفاف است. نهادهای بین المللی هم ما را تائید می کنند. ما ۷ میلیون تن فولاد تولید می کنیم.

وی افزود: حرف ما رو هوا نیست. بانک مرکزی می گفت ۲۵ درصد، الان هم می گوید ۱۴ درصد. در دولت قبل در بورس حباب بزرگی با بورس بازی بدون قانون ایجاد شد

احمدی نژاد ادامه داد: در دولت قبل عده ای در بورس که خاص بودند سود بردند و عده ای زیان. ما در ۸۴ تا ۸۷ متوسط سالانه بورس و سرمایه ما بغیر از سهام عدالت بالا رفته است.

وی افزود: همه بنگاه های رفاقتی و غیره قبل از دولت همه دچار مشکل اند که دست این دولت افتاده است. بنگاه های واگذاری این دولت مشکلی ندارد و عالمانه واگذار شده است.

کروبی در وقت دیگر خود و در جواب احمدی نژاد گفت: من ادعای کارشناسی ندارم، اما همه کارشناسان ایراد می گیرند به آمار شما. شما جرات ات زیاد است و اسم می گویی. ایا شما می دانی اسم زهرا رهنورد از خود موسوی قبل از انقلاب مشهورتر بود.

وی با یاداوری اقدام احمدی نزاد درباره همسر مهندس موسوی گفت: فکر کردم می خواستید از زهرا بنی یعقوب بگویید اما گفتند زهرا رهنورد! مدرک هست که شما در اردبیل از آقای هاشمی تعریف کردید اما الان چی؟

کروبی با یادآوری پرونده اردبیل گفت: با آقای ناطق که این همه در شهرداری شما نقش داشت چرا اینگونه کردید؟حتی با وزارت اطلاعات هم صحبت می کرد سر مشکل شما. اما شما همینطور اسم می بری!!

کروبی با اشاره به وضعیت سیاست خارجی دولت نهم گفت: سیاست خارجی شما کجا غوغا کرد که نامه تبریک تان را جواب نمی دهند؟ مثلا سنگینی است برای ما که آقای چاوز را پز می دهیم که حیاط خلوت آمریکاست! عکس بغل کردن چاوز و صدام و چاوز با اوباما موجود است. منافع ملی اش است، این چه حیاط خلوتی برای ماست؟

کروبی در ادامه متنی از رئیس سابق موساد خواند و گفت: اگر صدها میلیارد دلار از سوی موساد خرج شده بود تا کسی منافع اسرائیل را تامین کند، احدی بهتر از احمدی نژآد نبود. هیچ کس بهتر از احمدی نژاد برای حیات اسرائیل نیست. حضورش یک هدیه گرانبهاست. هر جمله او کار اسرائیل را آسان می کند.

وی در ادامه پرینتی نشان داد و گفت: عکس شما زیر خلیج عربی است؟ این است اقتدار وزارت خارجه ما؟ اینقدر پررو شدند که می خواهند بیایند اینجا اسم خلیج را بذارند برای مسابقات ورزشی!

احمدی نزاد خطاب به کروبی گفت از شهرام جزایری که چیزی نگفتید که کروبی هم گفت شما درباره پرونده اردبیل چیزی نگفتید؟!

اما احمدی نزاد ادامه داد پرونده دریابف شما از جزایری موجود است اما اگر یک برگ دارید در روزنامه تان منتشر کنید.

وی درباره آن ماجرا گفت: آقای لاری می خواستند پرونده سازی کنند که من کنار بکشم، نرفتم. گفتم اگر دارند در روزنامه بزنند. درباره شهرداری هم اگر چیزی هست، منتشر کنید

احمدی نژاد درباره اظهارات کروبی پیرامون رژیم اسرائیل اشاره کرد و گفت: امام می گفتند که این رژیم صهیونیستی نجس است. اصلا لجم می گیرد که بگویم اسرائیل. اروپا هم برای من مهم نیست.

وی خطاب به کروبی گفت: به خط امام برگردید، چقدر آخر انحراف. من از سیاست خارجی شما و آقای خاتمی پیروی نمی کنم. در آن زمان هسته ای را زا دست دادیم و در عوض شدیم محور شرارت.

احمدی نژاد گفت: من حالا به صهیونیست ها یک چیز گفتم! شما چرا ناراحتید؟ ما اروپا را به هم زدیم.

وی در دفاع از دیپلماسی خود گفت: مهم دیپلماسی عمومی است و به کارگرفتن افکار عمومی. آقای اوباما چه گفتند؟ بوش می خواست ما را بر بیاندازد، اما الان اینگونه حرف می زنند؟

احمدی نژاد گفت: در مورد خانم رهنورد هم من به ایشان احترام می گذارم، مهم این است که چگونه استادیار به دانشیار شدند؟ آقای موسوی فکر کردند من کس دیگری را می گویم و بعد قبول کردند من افشاگری کنم.

وی با استناد به سخنان کروبی در زمان بعثه حج درباره اسرائیل خطاب به وی گفت: چقدر فاصله گرفتید از آن زمان؟ آخر چرا؟ من شما را دوست دارم! شما چکاره بودید آن زمان که این حرف را زدید؟

احمدی نژاد ادامه داد: الان سیاست خارجی ما مورد تائید ملت و مجلس و رهبری است.

وی افزود: در این دولت نسبت واردات به درآمدهای ارزی شده ۶۳ درصد و صادرات غیرنفتی رشد جهشی داشته است.

احمدی نژاد خطاب به کروبی گفت: با هیاهو و سر و صدا نمی توان مملکت را اداره کرد. رئیس جمهور باید کارشناس ارشد باشد بتواند نظریه را رد کند! اگر دو نفر کارشناس حرف متناقض زدند چه؟

اما کروبی در جواب به وی گفت: من زمان ۶۵ به نقل از سیاستهای امام می گفتم، از جنگ مسلحانه و اینا خبر نداشتم. بر خلاف نظر امام، تحرکاتی صورت گرفت.حرکت عظیم مکه از امام بود.سال ۶۸ برای ما یک هواپیمای ما گیر افتاد، یک هواپیمای ما را که در آن مواد منفجره داشتند گرفتند و من ایستادم.

وی با اشاره به یاران جداشده احمدی نژاد گفت: در مورد کارشناسان که گفتید، همان کارشناسان شما الان کجایند؟ دانش جعفری، خوش چهره، افروغ و رهبر …

کروبی ادامه داد: من انقلابی هم هستم، منتها حساب شده. ما می گوئیم هولوکاست بالاخره شده یا نشده. شما با رد هولوکاست از هیتلر دفاع کردید، نه از وجود مقدس امام زمان(ع) …

وی درباره شهرام جزایری هم گفت: در مورد آقای جزایری خدمت تان عرض می کنم، من اجازه هایی از امام دارم که هیچ کس آنها را ندارد. پرونده قبل از انقلاب من به مسئله مالی می گذشت که تیتر وار بگویم کمیته سپاه و جهاد و امداد را دادند. هر روز صبح از آیت الله صانعی پول می گرفتم و به خانواده ها می دادم و من ۷ میلیون پول داشتم آن موقع. امام پشت سر هم به من احکام داد که پول می آمد برای من و اموال مصادره ای برایم می آمد که بین مردم قسمت می کردم. آقای جزایری آمد پهلوی من دو دفعه که ۳۰۰ میلیون به من داد و هیچ چیز از من نخواست. الان هم به من افراد پول می دهند. من پول نفت ندارم که خرج کنم. پول تراکم شهرداری ندارم که خرج کنم. از مردم می گیرم.

کروبی افزود: خوش بختانه جزایری هیچی از من نخواست. یه پول درستی به من داد که خرج نکردم. آیت الله شاهرودی برای همه ما عزیز است، اما رهبری در متنی توبیخ آمیز برای ایشان نوشتند؛ اصلا پولی گرفته ولی چیزی نخواسته این چه وضع است که قوه قضائیه اداره می کند.

وی خطاب به کروبی گفت: شما برای دفاع از کسی که در زندان است از امام و رهبری هزینه کردید. اینها پول می گیرند و چه فسادهایی می کنند. شما چطور در بنیاد شهید زندان درست کرده بودید، چگونه؟ با چه اجازه ای؟

احمدی نژاد افزود: من گفتم اموال را منتشر کنیم؛ شما اول انقلاب کجا و چند متر زندگی می کردید؟ اکنون چه؟ از کدام پول بوده، امام یا شهرام جزایری یا اینکه فعالیت اقتصادی .

کروبی در جواب به وی گفت: ما تفحص آن چنانی نمی کنیم، اما اگر آدم متدینی بیاید می گیریم ولی اگر بو بدهد نمی گیریم

وی خطاب به احمدی نژاد گفت: هفتصد میلیون دلار می خواستند به آقایی بدهند که رهبری جلوی ایشان را گرفتند، اصلا دعوا با بانک مرکزی سر همین بوده است. از اطرافیان شما چه کسانی در زندان هستند؟ اطرافیان آقای علی آبادی یا چه کسانی هستند؟ که به زور آمدند بیرون …

کروبی تاکید کرد: شما هر آماری می دهی ما هرچه بگوئیم، می گوئید نه !!

اما احمدی نژاد در جواب به کروبی گفت: شما مسئله خانه تان را روشن نکردید و موضوع شهرام جزایری را هم همینطور …

وی ادامه داد: من چگونه ۷۰۰ میلیون تومان می خواستیم بدهم؟ اگر سندی دارید بگویید. شما در روزنامه تان به همسر من توهین کردید.

کروبی در جواب به این سخن احمدی نژاد خواستار اشاره به مطلب شد که احمدی نژاد البته به آن اشاره نکرد و از موضوع گذشت … اما خطاب به کروبی گفت: اگر خبر ندارید که چگونه می خواهید رئیس جمهور باشید که از زیرمجموعه خبر ندارید؟

وی ادامه داد: در مورد زندان بنیاد شهید و غیره هم توضیح ندادید.

محمود احمدی نژاد در ادامه گفت:«من شخصا در برخی مسائل بیش از ۱۰۰۰ ساعت کار کردم؛ حالا شاید ۲ نفر یا ۳ نفر یا ۲۰ نفر مخالف باشند، رئیس جمهور خودش باید کارشناس ارشد باشد. با لغت کارشناس بازی می کنیم، آن هم با مسائل و وضعیتی که کار کارشناسی در کشور ما دارد.»

این نامزد ریاست جمهوری با اشاره به محتوای فیلم دوم کروبی و حضور دانشجویان ستاره دار گفت:«این مسئله در زمان آقای معین که متاسفانه امروز بیانیه ای دادند، بوجود آمد. ما این را حذف کردیم. دانشجوی ستاره دار روی لیست معلوم است نه روی پیشانی اش.»

ایشان اظهار داشت که برآوردی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان خرج تبلیغات آقای کروبی خواهد شد و اعلام کرد که حدود ۲۰ میلیارد تومان می خواستند خرج سیستم اس ام اس عمومی بکنند که مخابرات نمی توانست آن را اجرایی کند.

وی با بیان اینکه «آینده ملت روشن است» به برنامه های خود در مورد مسکن اشاره کرد و افزود:« آینده ما آینده روشنی است که تورم هم تک رقمی می شود و در حال پایین آمدن است. ما در حال خصوصی سازی با سرعت هستیم. در این دولت نشان داده شد که ما می توانیم.»

وی افزود:«برنامه های ویژه ای داریم که به فضل الهی ادامه می دهیم. در ۴ سال هرگونه توهینی روا داشتند که ما تحمل کردیم؛ مثلا تیترهای مختلف روزنامه آقای کروبی. زمانی که درگیر تحریم و تهدید دشمن بودیم این مسائل مطرح می شد و نمی توانستیم خودمان را درگیر کنیم.»

احمدی نژاد در پایان ضمن ارائه این درخواست که «از ملت عزیز می خواهم که اجازه دهند این خادم کوچک تا ۴ سال آینده خادم شان باشد. نشان داده شد که ما میتوانیم، ایران می تواند در جهان عزیز باشد. نشان دادیم که می توان بهترین های کشور جهان باشیم. می توانیم جهان را مدیریت کنیم. از همه ملت بخاطر بزرگواری هایشان و همراهی شان تشکر می کنم
Carl
جمعه 17 آذر 1396 12:49 ق.ظ
After looking over a handful of the blog posts on your
web site, I really like your technique of writing a blog.

I saved as a favorite it to my bookmark website list and will be
checking back soon. Take a look at my web site as well and let me know your opinion.
http://alessandragrahm.weebly.com/blog/archives/09-2015
شنبه 14 مرداد 1396 08:05 ب.ظ
Hi there, I enjoy reading through your article post.
I like to write a little comment to support you.
home std test
یکشنبه 4 تیر 1396 09:04 ب.ظ
بسیار قلب از خود نوشتن در
حالی که ظاهر شدن دلنشین ابتدا آیا واقعا حل و فصل
خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر پاراگراف شما در واقع موفق به من مؤمن اما
فقط برای while. من هنوز کردم مشکل خود را
با جهش در مفروضات و یک خواهد را
خوب به پر کسانی که معافیت.
در این رویداد شما در واقع
که می توانید انجام من می
مطمئنا بود تحت تاثیر قرار داد.
Jacelyn
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 11:19 ق.ظ
Good post. I'm dealing with many of these issues as well..
BHW
جمعه 1 اردیبهشت 1396 10:02 ق.ظ
Do you mind if I quote a couple of your posts as long as
I provide credit and sources back to your weblog?
My blog is in the very same area of interest as yours and my users would certainly benefit from some of the information you provide here.
Please let me know if this ok with you. Thank you!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر